Wreszcie AERO2 stanieje :)
#1

http://di.com.pl/news/44497.html

Cytat:Aero2 i operator sieci Plus zawarły umowę, na mocy której obie firmy będą wzajemnie korzystać z posiadanej przez siebie infrastruktury telekomunikacyjnej.
Odpowiedz
#2

(31/03/2012, 23:52)cpt. Nemo napisał(a):  http://di.com.pl/news/44497.html
...Wreszcie AERO2 stanieje Smile ...

Co stanieje? Huh
Koszt kaucji, przesyłki czy czego?
W ogóle wiesz na czym BDI Aero2 polega, ze taki temat pod takim tematem założyłeś?

Co do współpracy to żadna nowość, toć właścicielem obu firm jest ten sam podmiot/osoba.

Odpowiedz
#3

Może nie stanieje, ale poszerzy swój zakres zasięgu.
Ale jaki cel w tym wszystkim, wiadomo, że każdy będzie chciał mieć za darmo(Aero2-3 lata), a nie płacić (Plus) ?
Odpowiedz
#4

Poszerzy, ale dopiero w przyszłości, bo na razie nie ma mowy o automatycznym obsługiwaniu Aero2 przez BTS Plusa.
Raczej chodzi o możliwość udostępnienia samych masztów do montażu anten Aero2 oraz o przyszłych inwestycjach - z tego co wiem w najbliższym roku ma powstać wiele nowych stacji Aero2.
Odpowiedz
#5

Ta umowa to tylko umowne potwierdzenie tego, co trwa.... od września. Żaden news.
Od września do końca roku powieszono jakieś pół tysiąca nadajników Aero2 na masztach Plusa bez ciągnięcia jakiejkolwiek nowej infrastruktury - mam wątpliwości, czy to wada, czy zaleta tej rozbudowy...
Na pewno teraz rozbudowa zasięgu Aero2 będzie trwała dalej, ale już nie na tak wariackich papierach (3 lata BDI już biją).
Na pewno można zapomnieć o tym, żeby karty Aero2 zaczęły działać na częstotliwościach Plusa - na tym nikomu nie zależy, a koncesja mówi tylko o UMTS 900 i LTE 2,6 (a tych częstotliwości Plus nie ma).
Odpowiedz
#6

A to byl tylko PrimaAprilisowy zarcik o tym wlasnie jakie bzdurki wypisuja Smile
Odpowiedz
#7

(31/03/2012, 23:52)cpt. Nemo napisał(a):  http://di.com.pl/news/44497.html

Cytat:Aero2 i operator sieci Plus zawarły umowę, na mocy której obie firmy będą wzajemnie korzystać z posiadanej przez siebie infrastruktury telekomunikacyjnej.
Czy zastanawiało Was może, dlaczego chcąc uzyskać dostęp do bezpłatnego Internetu, trzeba składać wnioski i podawać aż tak dużo danych osobistych?(adres, nr dowodu, pesel). Wygląda mi to na zbieranie danych. Przecież w wielu miastach w centrum jest bezpłatny net, bez hasła, bez podawania danych.Tak jest na większości stacji benzynowych i hoteli. Przecież prościej by było kupić za 20 zł kartę w kiosku i po problemie. Nie rozumiem tego...
Odpowiedz
#8

A myślisz, że robienie czegoś za darmo jest opłacalne?
Aero dostało koncesję na pasmo, ale w przetargu było zastrzeżenie obowiązku zrobienia BDI o określonych parametrach. Aero robi wszytko aby takich "klientów" było jak najmniej, ale też tak, żeby uokik i uke nie uczepiło (o nie przestrzeganie ich umowy) bo sobie infrastruktury nie będą zapychać.
Odpowiedz
#9

A myślisz, ze Aero robi to i dokłada do interesu?
W warunkach uzyskania koncesji było zapewnienie BDI, więc każda firma startująca w przetargu sobie to wkalkulowała w koszty.
A teraz po prostu chcą się wykpić i te koszty jeszcze sobie zmniejszyć kosztem mniejszej dostępności do usługi.
Wystarczyłoby teraz zapytać ile rynkowo warta jest koncesja na pasmo i ile potencjalni kupcy gotowi są zapłacić , odjąć od tego dotychczasowe koszty i będziesz miał czysty zysk, a założę się o cokolwiek, że byłby on niemały Big Grin
Odpowiedz
#10

Tyle ze wlascicielem Aero2 i jednoczesnie kilku innych operatorow np. PLUS, SFERIA, POLSAT itp. Jest Solorz-Zak. We wszystkich sprzedaje internet a w Aero2 musi dawac za darmo, wiec dla niego jest to konkretna strata i to nie taka o jakiej mysli tps4 tylko nieco bardziej bolesna samokonkurencja i odbieranie u siebie platnych klientow /znam kilka osob ktore z internetu w Sferii uciekly do aero2/.
Kazdy klient Aero2, to klient stracony dla platnego internetu, wiec co ma robic ?
Utrudnia jak moze Smile
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: / Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.