Windows 8 i aero2
#1
Lightbulb 

Czy ktoś korzysta z Windows 8 i internetu aero, ewentualnie innego mobilnego, ale nie stosuje oprogramowania z modemu, ale wpisuje zwykly APN do konfiguratora sieci i poprzez niego sie laczy?

Ja przez manager z modemu lacze sie z internetem, ale chcac zrezygnowaC z managera i korzytac tylko poprzez dodanie APNu w Windowsie nie mogę sie polaczyc.

W czym jest problem?

[Obrazek: apn_windows8.jpg]
Odpowiedz
#2

iii? odgrzewam temat bo mam podobny problem a google nie bardzo pomagają...
Odpowiedz
#3

Potrzebujesz sterowniki do modemu działające w standardzie NDIS (zwykle stanowiące część oprogramowania modemu - więc bez instalacji sterowników się nie obędzie) i zgodne co najmniej z Win7, najlepiej od razu dla Win8 - nie wszystkie modemy to mają. Działa to bez większych problemów.
Odpowiedz
#4

Lepszy jest system Linux ( np. Mint ) równie prosty ( o ile nie prostszy ) niż Windows a lepszy bo mam po instalacji wszystko czego potrzebujesz t.j. System ze sterownikami do wszystkiego , kodeki , java , flash , firefox , pakiet office i to wszystko legalnie i za darmo ...
Odpowiedz
#5

Mi pomogło zainstalowanie Mobile Partnera z polskiej strony Huawei, najpierw odinstalowałem sterowniki i programy do 3G od Acera, potem zainstalowałem program - on sam zainstalował sterowniki - jeszcze konfiguracja i wszystko smiga. (WIN8x64 @ ACER AO722)
Odpowiedz
#6

Jeszcze nie mam aero2 ale z T-mobile wyglądało to tak. Po czystej (nowej, nie aktualizacja z 7) instalacji Windows 8 zainstalowałem "TYLKO" sterowniki do un2420 czyli qualcomm Gobi 2000. Windows 8 automatycznie wykrył nowy interfejs, wpisałem tylko APN pass i user i wszystko jest obsługiwane przez windows 8, nie przez żaden dodatkowy manager. Przypuszczam że z aero2 będzie identycznie. Sprzęt HP 8440p z modemem jak wyżej i windows 8 x64
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.