Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

WCDMA zamiast HSPA
#1

Od 3 dni mam problem modem nawiązuje połączenie WCDMA zamiast HSPA, jest to uciążliwe gdyz przy połączeniu WCDMA jest strasznie powolny, od 3 dni nie zmieniło, nie wiem co się stało. Zaczęło się w środę gdy internet strasznie się zwolnił od tamtej pory jest na pasmie WCDMA. Czy można to jakoś zmienić? Nie wiem czy przeczekać czy zmienić modem.
Odpowiedz
#2

dobrze ze jest wcdma , bo to inaczej okreslenie sieci 3G , moge sie mylic ale wcdma to umts,hspa w jednym.

Pomogłem? Daj +
Odpowiedz
#3

(07/03/2014, 21:28)Milek napisał(a):  dobrze ze jest wcdma , bo to inaczej okreslenie sieci 3G , moge sie mylic ale wcdma to umts,hspa w jednym.


Wydaje mi się, że to bardzo nie dobrze, kiedy modem był w HSPA śmigał szybko a WCDMA jest strasznie wolny, i WCDMA zawsze pojawiało się kiedy nie ładowały się strony.
Odpowiedz
#4

Ale wiesz że aero2 nie działa na HSPA ?Może ci pisać ale nie ma prawa działać , UMTS 900 to jest jego "Kanał". W skład WCDMA wchodzi własnie UMTS.

Pomogłem? Daj +
Odpowiedz
#5

(08/03/2014, 10:18)Milek napisał(a):  Ale wiesz że aero2 nie działa na HSPA ?Może ci pisać ale nie ma prawa działać , UMTS 900 to jest jego "Kanał". W skład WCDMA wchodzi własnie UMTS.

Nic z tego nie rozumiem, odkąd mam kartę t.j od stycznia 2014 roku, play online pokazywał, że modem pracyje w trybie HSPA, od środy chodzi na WCDMA jest tak wolny, że ciągle wyskakuje mi błąd wczytywania itd, to nie jest normalne w tamtym trybie nie miałam czegoś takiego.
Odpowiedz
#6

Może któryś z kolegów się jeszcze wypowie na ten temat , ale Aero2 pracuje tylko w UMTS, w HSPA nie ma prawa pracować lub oprogramowanie źle pokazywało.Pozdrawiam

Pomogłem? Daj +
Odpowiedz
#7

@Milek
Dla uporządkowania wiadomości z tego zakresu proponuję trochę poczytać aby nie mieszać pojęć i początkującym użytkownikom w głowach.
Nie jestem specjalistą w tym zakresie ale:
1 - UMTS (Universal Mobile Telecommunications System/Uniwersalny SYSTEM Telekomunikacji Ruchomej/) - Sieć trzeciej generacji (3G), nowy standard cyfrowej telefonii komórkowej. UMTS bazuje na technologiach GSM do obsługi logiki sieci oraz WCDMA jako transportu radiowego.
2 -WCDMA (Wideband CDMA/Szerokopasmowa technologia dostępu radiowego) albo IMT-2000 to TECHNOLOGIA trzeciej generacji (3G), która umożliwia transfer z prędkością od 384kbit/s (dla połączeń na duże odległości) do 2mbit/s (dla połączeń lokalnych). Nośnik ma szerokość 5MHz. Dla porównania system GSM wykorzystuje pasmo 200 kHz.
Terminy UMTS i WCDMA używane są często zamiennie ("UMTS korzysta z technologii WCDMA").
3 - HSPA=HSDPA+HSUPA i HSPA+ to standardy/protokoły bazujące na technologii WCDMA.
dla HSPA --> HSDPA do 7,2 Mbit/s
dla HSPA+ --> HSDPA do 21 Mbit/s
4 - Wykorzystywane częstotliwości w Polsce:
T-Mobile (dawna Era) 900/2100
Plus 900/2100
Orange 900/2100
Play 900/2100
Aero 2 900
5 - Przy korzystaniu z Aero 2 TNI wyświetla mi nazwę operatora Plus GSM i zależnie od tego co robię (przeglądanie netu, ściąganie) i od pory dnia HSPA++, HSPA+, WCDMA. Nie przywiązuję do tego specjalnej uwagi. Przy pomiarach prędkości SpeedTestem i tak mam średnio download 0,52 MB/s i upload 0,20-0,22 MB/s.

P.S.
Jako przykład techniczny parametry modułu SIM5218 stosowanego w modemach USB (i innym sprzęcie) --> http://www.cutedigi.com/cellular/wcdmahs...m5218.html
Odpowiedz
#8

Musze ci uświadomić pewną rzecz bo jak widać nie wiesz do końca jak działa Aero2.
Aero2 działa tylko i wyłącznie w częstotliwości UMTS 900!!! To że jest napisane HSPA to nie znaczy że na tym pracuje , gdyż UMTS oraz HSPA to inne różne częstotliwości i jakim cudem Aero2 ma działać na innej niż UMTS, wyjaśnij mi to skoro jesteś taki mądry ;].
Jak wiadomo Aero2 oraz Plus są połączeni można to nazwać w jednej sieci i prawdopodobnie przez to w programach obsługujących modemy są napisane rożne częstotliwości :umts,wcdma,hspa... , ponieważ modem sam wykrywa "Lepsze" pasma i próbuje się w nie "wbić" lecz to na próżno skoro jak już mówiłem Aero2 działa tylko i wyłącznie na UMTS 900.Tyle w temacie.

Zecik123 -Dla ciebie
"Aero2 – strukturalny operator telefonii komórkowej w Polsce.
Spółka posiada 4 785 pozwoleń na budowę stacji bazowych UMTS900"
źródło : WIKIPEDIA

Pomogłem? Daj +
Odpowiedz
#9

Proszę jeszcze raz przeczytać ze zrozumieniem to co napisałem w punkcie 1 (system), punkcie 2 (technologia), punkcie 3 (protokół).
UMTS ma do dyspozycji częstotliwości 900 i 2100. Ostatnia pozycja w p. 4 to Aero 2/900. Nic więcej.
Technologia WCDM to kwestia nośnika o częstotliwości 5 MHz.
Protokoły to z kolei sposoby wykorzystania tej częstotliwości skutkujące różnymi przepustowościami (HSPA do 7,2 - HSPA+ do 21 a nawet 42 czy 100 jak wiemy).
W punkcie 5 wyraźnie zaznaczyłem, że tymi informacjami czy to HSPA+ czy HSPA++ czy WCDMA się nie przejmuję bo Aero2 daje nam tylko tyle co może (max 512) i nic więcej. Nawet gdy mamy modemy na 7,2 czy 21,6. W oprogramowaniu w tym miejscu może nam się wyświetlać nawet kwiatek. Nie mamy na to wpływu. Niektórzy użytkownicy przywiązują do tego niepotrzebnie zbyt dużą wagę. Zmienia się bo tak ma. To też już tutaj wytłumaczono.
P.S.
Dla uzupełnienia mojej wiedzy HSPA to jaka częstotliwość? Że UMTS to u nas 900 i 2100 (póki co) to wiem.
Odpowiedz
#10

(09/03/2014, 1:44)Zecik123 napisał(a):  Dla uzupełnienia mojej wiedzy HSPA to jaka częstotliwość? Że UMTS to u nas 900 i 2100 (póki co) to wiem.

Też jestem ciekaw 😁

Wysłane z mojego GT-I9305 za pomocą Tapatalk 2
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.