usenet w Polsce a aero2
#1

Witam
Korzystam z usenetu dość często przez czytnik news na kompie i mogę napisać że z moich testów wynika że w większości Aero2 nie jest wpuszczane na polskie serwery usenetowe, nie wiem do końca od czego to zależy ale tak jest.
W sumie serwerów news jest coraz mniej, nie testowałem wszystkich ale kilka sprawdziłem:
news.atman.pl - nie działa w ogóle, nie można pobrać wątków ani pisać (ogólnie jest tak że za pierwszym razem można pobrać tematy ale za drugim już jest odmowa i nic się nie da zrobić)
Na dzień dzisiejszy znalazłem jeden serwer który wpuszcza Aero2, można zarówno czytać jak i pisać.
Jest to serwer: news.task.gda.pl.
Jeśli ktoś znalazł jakiś działający serwer który jest zarówno do odczytu jak i pisania to prosiłbym o dopisanie w tym wątku.
Nie testowałem jak to jest z korzystaniem przez www, podejrzewam że działa na różnych stronach ale chodzi o możliwość korzystania z czytnika news zainstalowanego na komputerze.
Odpowiedz
#2

Korzystam cały czas na Thunderbirdzie z news.gazeta.pl i nie mam żadnych problemów. News.atman.pl chyba nie lubi części adresów IP z puli Aero2, chociaż teraz sprawdziłem i na aktualnym IP 37.209.140.xxx bez problemu pobiera newsy. Wpis na pl.test też dał się wysłać.
Odpowiedz
#3

Wiem, że post pod postem ale...

Pisałem, że news. gazeta.pl jest bezstresowy i był. Ale się skończył niestety. Serwer został wyłączony 22.08.12.
Doszukałem się natomiast, że serwer news.neostrada.pl został "otwarty" na innych i można z niego normalnie korzystać. Pierwsze testy to potwierdzają. Posty da się wysyłać, choć na serwer wpadają z malutkim opóźnieniem.
Odpowiedz
#4

Zrobiło się nieprzyjemnie niestety z tymi serwerami usenetowymi...
Odpowiedz
#5

Tak jak pisałem wyżej news.task.gda.pl działa do pisania i czytania, dziwna rzecz jest z atman bo czasem działa a czasem nie wpuszcza w ogóle, może to rzeczywiście zależy od ip.
Odpowiedz
#6

Przepraszam że post pod postem ale po ostatnim rozszerzeniu puli adresów w aero 2 z tych nowych adresów nie da się wysłać żadnej wiadomości na news.neostrada.pl , czytać i wątki ściągać można, ale wysłać już nie. Żeby coś wysłać trzeba się rozłączać i łączyć ponownie i próbować wysyłać ponownie. Czasem kilka razy bo trafia się taki ip co nie wpuszcza. Miejmy nadzieje że ktoś to gdzieś zgłosi i skończą się te problemy.

UPDATE 24.06.2013r.
Na dzień dzisiejszy jedyny dobrze działający serwer news jeśli chodzi o czytanie i pisanie to news.atman.pl. Obsługuje też nowe pule adresów które niedawno zostały dodane.
Serwer news.neostrada.pl można czytać ale jeśli chcemy coś pisać to nie wpuszcza z nowych adresów ip które niedawno pojawiły się w aero 2.
Odpowiedz
#7

gda.pl mojego aero nie wpuszcza, neostrada tylko czytać moge, jedyne co działa na moim aero2 to atman albo eternal-september.org
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.