UKE sprawdzi darmowy Internet od Aero 2
#1

Od kilku dni telekomunikacyjna spółka Aero 2 świadczy usługi darmowego Internetu. Niestety zasięg usługi na razie jest ograniczony. Nowa usługa budzi także sporo wątpliwości, które teraz sprawdzi UKE.
W piątek informowaliśmy tutaj) o rozpoczęciu świadczenia "Usługi Bezpłatnego Dostępu do Internetu". Oferowanie internetu socjalnego było jednym z warunków wygranego przetargu UKE na częstotliwość 2,6 GHz.

Jednak sporo kontrowersji wzbudziły warunki korzystania z nowej usługi. By skorzystać z oferty trzeba wysłać formularz zgłoszeniowy, wpłacić depozyt (55 zł) a następnie... udać się na wycieczkę do Warszawy po odbiór zestawu startowego z kartą SIM.

W stanowisku prezes UKE wyjaśnia, że "w kwietniu , tj. przed wskazanym terminem spółka rozpoczęła wykorzystywanie częstotliwości i uzyskała cztery pozwolenia na używanie pozwoleń radiowych w na terenie Warszawy i jej okolic (Zakroczym, Łomianki, Nowy Dwór Mazowiecki, Halinów). Spełnia to zobowiązania Spółki na dzień 14 maja 2011 r. W związku z tym, iż częstotliwości z zakresu 2570 - 2620 MHz, spółka wykorzystuje jedynie na ograniczonym na obszarze, tym samym ograniczony jest obszar nieodpłatnego powszechnego dostępu do sieci Internet, można przypuszczać, iż to jest przyczyną, iż dodatkowe karty SIM oferowane są jedynie w Warszawie. (...) Niemniej jednak, w miarę wzrostu obszaru pokrycia zasięgiem sieci, spółka będzie zmuszona do rozwoju sieci dystrybucyjnej dodatkowych kart SIM, jeżeli ich obecności wymagać będzie technologia dostępu do sieci Internet".

Szefowa UKE zaznacza także, że spółka Aero 2 jest zobowiązana do niepobierania żadnych opłat za możliwość dostępu do sieci Internet. Dlatego UKE podejmie działania w celu wyjaśnienia charakteru opłaty depozytowej stanowiącej kwotę zabezpieczenia należności Operatora z tytułu udostępnienia Karty SIM.

Łukasz Szewczyk, 27 czerwca 2011, godz. 14:24

MODEM: HUAWEI E173U-2 z Play FIRMWARE: 11.126.85.00.209
ROUTER: EDIMAX 3G-6200n FIRMWARE: 2.24p
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: / Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Ostatni post przez denox
15/01/2014, 17:56

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.