Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Problemy z zainstalowaniem karty
#1

Miesiąc temu miałem problemy z połączeniem z Aero 2 i odinstalowałem kartę,żeby ją zainstalować ponownie.W czasie wielokrotnych prób instalacji pojawiał się następujący komunikat:
"Cannot copy files to C:/program files/mobile partner,please make sure the file is not currently in use.Close any programs that might be using the file and try again".
Postanowiłem więc zamówić duplikat karty sim i podczas prób jej zainstalowania pojawiał się powyższy komunikat.Proszę o radę co ma zrobić.
Gwoli ścisłości informuję,że od wysłania duplikatu nie minęło 7 dni/po tym terminie jest anulowana poprzednia karta sim przez operatora/.Być może problem wynika z tego ,że w opcji ustawienia"udostępnianie" trochę bezmyślnie zmieniłem opcję 10 na 1.
Byłbym wdzięczny za konstruktywne sugestie.
Odpowiedz
#2

A możesz sprecyzować w czym masz zainstalowaną kartę Aero2?
Jaki sprzęt i skąd?
System w którym chcesz używać Aero2?
Czy masz tylko Mobile Partner do połączeń? Nie jest uruchomiony inny program?
Co oznacza termin "wielokrotne próby instalacji"? Instalacja fizyczna karty czy instalacja programu/sterowników?
Dawno, dawno temu czasowo używałem Mobile Partner ale nie pamiętam abym ruszał coś takiego jak "udostępnianie".
Odpowiedz
#3

Karta zainstalowana jest w modemie HUAWEI E173,a ten podłączony do laptopa ASUS/system Vista/.Instalacja pierwszej karty przebiegła bez zarzutu i użytkowałem bez żadnych problemów Aero przez 1,5 roku.Miesiąc temu przez jeden dzień nie miałem dostępu i coś mnie podkusiło,żeby odistalować i zainstalować ponownie.Wtedy właśnie zaczęły się problemy z ponownym zinstalowaniem/pojawiał się ciągle cytowany komunikat/.Dostałem od operatora duplikat karty sim i przy jej instalacji pojawia się ciągle rzeczony komunikat
Odpowiedz
#4

Na czym polegało odinstalowanie i zainstalowanie ponowne?
Dotyczyło programu Mobile Partner i sterowników?
Wyczyściłeś komputer z pozostałości po deinstalacji?
Sprawdziłeś czy nie było już katalogu Mobile Partner w C:/Program files?
Odpowiedz
#5

Odinstalowałem program Mobile Partner poprzez panel sterowania i nic więcej nie robiłem.Nastepnie podłączałem modem z kartą i instalowałem z panelu komputer/dysk lokalny/.Za każdym razem pojawiał się komunkat o którym pisałem.Po takich kilku próbach zresetowałem system do pierwszego punktu przywracania sprzed deinstalacji Mobile Partner.Po tej operacji pojawia się komunikat
,że mobile.exe przestał poprawnie działać i system Windows powiadomi mnie jak znajdzie rozwiązanie.Pojawia się też komunikat,że znaleziono nieznane urządzenie,ale windows nie jest w stanie znaleźć sterowników do niego.Na komputerze mam również Odkurzacz przez który wykonuję czyszczenie plików według harmonogramu.Podaję tę informację,bo może ma to jakieś znaczenie.
Odpowiedz
#6

Program Mobile Partner masz ze sterownikami na dysku twardym a nie na modemie jak wynika z postu #5. Potwierdź.
Czy Mobile Partner zawiera sterowniki?
Odłącz modem z kartą od komputera.
Odinstaluj Mobile Partner - jeśli jest ze sterownikami to zostaną odinstalowane również. Sprawdź.
Wyczyść komputer z pozostałości MP.
Nie wkładaj modemu lecz zainstaluj MP łącznie ze sterownikami (jeśli są w programie). Jeśli nie sterowniki musisz zainstalować dodatkowo.
Dopiero teraz podłącz modem z kartą Aero2. Odczekaj aż modem zostanie wykryty i sterowniki właściwe dla modemu zostaną zainstalowane --> obserwuj ikonę na pasku z prawej strony lub otwarty menedżer urządzeń (będziesz widział w nim co się instaluje). Sprawdź jaki sterownik modemu masz zainstalowany.
Teraz możesz uruchomić MP i utworzyć profil dla Aero2, ustawić jako domyślny i połączyć się z netem.
Odpowiedz
#7

Jak odinstaluję MP to jak mam go zainstalować z powrotem?Mam go przenieść na inny nośnik/np CD/ i z niego dokonać reinstalacji?
Odpowiedz
#8

A aktualnie gdzie masz plik instalacyjny MP?
Skąd instalowałeś go poprzednio?
Odpowiedz
#9

Instalowany był pierwszy raz z modemu.Teraz jest na dysku,ale nie wiem czy to całość/z wszystkimi dodatkami/.Przepraszam,ale jestem laikiem i to na dodatek mającym swoje lata.Jest już późno,więc nie chcę nadużywać Twojej uprzejmości.Prześpię się z tym wszystkim i jutro spróbuje to na spokojnie ogarnąć.Dam znać jutro popołudniu.Na razie dzięki serdeczne 😊)
Odpowiedz
#10

Niestety ale to jest typowe. Problemy z łączeniem z AERO2 dotykają każdego i większość szuka powodu w swoim sprzęcie. Zupełnie niepotrzebnie. Problem w 99.9% jest po stronie Aero2.
W tym przypadku sprawa jest w miarę prosta. MP nie odinstalował się całkowicie, zawsze zostają jakieś śmieci.
Dalsze działania tylko pogłębiły chaos, wymiana SIM, powrót do punktu przywracania itd. to typowe szamotanie się.
Piszę o tym bo miałem podobnie. Tyle, że Aero2 używam na oddzielnym komputerze z WinXP.
U mnie wystarczało włożenie modemu do innego gniazda i wszystko instalowało się od początku.
Gdy to nie pomagało, musiałem instalować system na sformatowanym dysku.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.