Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Problem z połączeniem Windows 8
#1

Witam,
po zainstalowaniu systemu Windows 8 (wcześniej był Windows 7 i wszystko działało na Acer 3g Manager) napotkał mnie problem. Otóż aplikacja, którą wcześniej używałem na Win7 jest niekompatybilna z Win8 i nie ma aplikacji przystosowanej do Win8. Próbowałem połączyć się przez Mobile Partner ze strony Huawei, ale niestety nic to nie dało. Przed instalacją na pasku bocznym miałem możliwość wpisania APN, loginu, hasła a po instalacji wyświetla się Brak usługi (link do screena z problemem http://i.imgur.com/BYxQKPC.png ).
Co powinienem przestawić/ustawić/zainstalować?
Komputer to Acer Aspire One AO722, modem wbudowany Huawei.

Pozdrawiam,
Michał
Odpowiedz
#2

Apn wpisujes Darmowy
Login i haslo puste.
Internet damowy i to wsio
Odpowiedz
#3

Zainstalowałeś sterowniki dla Windows 8 (v 2.0.6.712)?
Świeci się niebieskie światełko sygnalizujące pracę 3G/WiFi?
Odpowiedz
#4

@deadriam
Problem w tym, że do tego etapu nie mogę w ogóle dojść, bo wyświetla się cały czas Brak usługi.

@Zecik123
Sterowniki są zainstalowane, niebieska dioda świeci się przy wyłączonej karcie Wifi i włączonym modemie (zarządzane poprzez Launch Manager od Acera).

Dodatkowo sprawdziłem, czy problem leży po stronie karty czy modemu i wydaje mi się, że problem jest z aero. Gdy włożyłem kartę od T-Mobile to nie pokazało się już Brak usługi tylko możliwe było wpisanie PINu. Jakieś pomysły co jeszcze mogę zrobić? Zależałoby mi na łączeniu poprzez pasek boczny Win8, ale dopuszczam też używanie jakiegoś programu.
Odpowiedz
#5

Rozumiem, że na Windows 7 karta Aero 2 działała a nie działa na Windows 8?
Odpowiedz
#6

@Zecik123
Dokładnie, na Win7 śmigało aż miło. Jedyna różnica taka, że aby połączyć się używalem Acer 3g Manager z oficjalnej strony Acera, natomiast nie jest on kompatybilny z Win8, a wersji na Win8 nie znalazłem ani na stronie ani w internecie ;/
Odpowiedz
#7

http://www.microsoft.com/en-us/windows/c...quested=14
Jaką masz wersję programu Acer 3g Manager? Wg powyższej strony wersje 1, 2 i 6 są kompatybilne z Windows 8.1. Jaką masz wersję Windows'a?
Jaki to jest model modemu wg menedżera urządzeń/zakładka Szczegóły/Identyfikator sprzętu(PID & VID)?
Odpowiedz
#8

Win 8.1 Pro. VID_12D1 PID_1404

Zainstalowałem Acer 3g Manager 2.1.4.99 i uruchomił się, lecz po odpaleniu aplikacji widoczne jest od razu okienko z błędem - link: http://i.imgur.com/oAXCIRj.png Jakieś rady?
Odpowiedz
#9

Sterownik został zainstalowany przez system, indywidualnie czy przez managera? Z komunikatu wynika, że program nie widzi modemu.
Spróbuj zainstalować sterownik z zestawu sterowników Huawei - ja instalowałem też w Windows 8.1 Pro dla swojego modemu USB (ty masz wewnętrzny WWAN) i używam TopNetInfo. Zaglądałem do plików inf tego zestawu sterowników i modem WWAN VID_12D1 PID_1404 też jest tam ujęty (sterowniki są z tego roku wersja 5.01.10.00.
Możesz ściągnąć stąd - http://www.mediafire.com/download/9y66tx....10.00.rar. Uwaga - instalacja jest "cicha" - spokojnie odczekaj aż się zainstalują. Przy instalacji sterowników dla modemu USB instaluje się te sterowniki bez podłączonego modemu. Dopiero potem wkłada się modem i system dobiera i instaluje odpowiednie sterowniki. Nie wiem jaka jest procedura w Twoim przypadku. Uruchamiałeś Setup sterowników przy włączonym modemie czy wyłączonym?
Odpowiedz
#10

@Zecik123
Próbowałem instalować już na każdy sposób, nic to nie daje. Ściągnąłem sterownik z linka podanego przez Ciebie, też nic. Najciekawsze jest jednak to, że gdy włożę kartę z T-Mobile to ją normalnie widzi...
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: / Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Ostatni post przez hsurim
18/06/2013, 11:11
Ostatni post przez aero
03/03/2013, 3:24

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.