problem z aero2
#1

witam, mam problem z usługą aero2 i pytanie do jej użytkowników . Od około 9 miesięcy korzystam z usługi aero2 i do nowego roku nie miałem większych problemów podczas korzystania z internetu, ale od początku roku jakość działania tej usługi dramatycznie w moim przypadku spadła . non stop przy bardzo dobrym sygnale co minutę lub kilka minut rozłącza mi połączenie, bądź też całkowicie mi je zawiesza. chciałbym zapytać użytkowników o opinie na temat tej usługi , lub też czy zaobserwowali podobne rzeczy u siebie.
Odpowiedz
#2

zdarza sie tak często w godzinach szczytu gdy jest nasilenie użytkowników.
Przetestuj jeśli masz możliwość o wczesnych lub dość późnych porach czy występują podobne problemy.

Big Grin POMOC = LIKE Big Grin
Odpowiedz
#3

"ale od początku roku jakość działania tej usługi dramatycznie w moim przypadku spadła . non stop przy bardzo dobrym sygnale co minutę lub kilka minut rozłącza mi połączenie, bądź też całkowicie mi je zawiesz"

nie trzeba być geniuszem żeby dojść do oczywistych wniosków z mojego wpisu , że jeżeli piszę że mam problemy od początku roku a swój wpis zamieściłem pod koniec miesiąca stycznia to znaczy że przez miesiąc musiałem próbować korzystać z usługi o różnych porach. Ja pracuję na dwie zmiany , to znaczy raz przez tydzień na rano i raz na popołudnie, więc siłą rzeczy serfuję albo rano do 13.00, albo po południu to znaczy od 15.00. i generalnie to nie ma znaczenia kiedy siedzę na necie, badziew z usługą aero2 jest cały czas ten sam.

nigdy od początku roku nie udało mi się jeszcze utrzymać łącze dłużej niż 10 minut, bo albo przy doskonałym sygnale co minutę lub kilka minut rozłącza mi połączenie, albo całkowicie mi je zawiesza.

na szczęście mam znajomego który pozwala mi za darmochę czasem poserfować , więc mogę nawiązać jakoś kontakt ze światem internetowym. ale na obecną chwilę po w miarę przyzwoitym zeszłym roku (nie powiem, byłem zadowolony z tej usługi w 2013roku), to na dzień dzisiejszy moge powiedzieć że jakość działania aero2 w moim mieście (częstochowa) w mojej dzielnicy to absolutnie beznadziejne gów..no.

ktoś może powie że w końcu ta usługa jest za darmo, ale sa dwie kwestie związane z tą sprawą , pierwsza jest taka że firma dzięki aero ma pewne przywileje firmowe na rynku więc w jej obowiązku jest świadczyć tę usługę , natomiast druga sprawa jest taka , że jeżeli ktoś wchodzi w to przedsiewzięcie które jest związane z tą usługa to ponosi jednak pewne koszty, które wydawać by się mogło że przyniosą pewne pozytywne rezultaty. natomiast tutaj mamy jedno wielkie rozczarowanie
Odpowiedz
#4

Może pomoże coś wymuszenie pasma 900mhz i ewentualnie aktualizacja oprogramowania modemu lub inny wsad, jeśli łączysz się przez router to w nim także. Pisali na forum że czasem po zmianie oprogramowania problemu ustępowały.

Big Grin POMOC = LIKE Big Grin
Odpowiedz
#5

Ach gdybyśmy tak jeszcze wiedzieli z jakiego sprzętu korzystasz - router? modem? inny?
Łatwiej wtedy coś podpowiedzieć/zasugerować.
Odpowiedz
#6

po moim ostatnim poście 30/01/2014 15:48 , na obecną chwilę jakość łącza ustabilizowała się na normalnym poziomie. aktualnie nie mam żadnych problemów z netem, wszystko działa "po staremu", czyli klasycznie przez godzinkę działa internet. ewidentnie nie mam najmniejszych wątpliwości że przyczyna fatalnej jakości łącza była po stronie sieci aero2. Ja mieszkam w bloku na wysokim piętrze i mam odbiornik sygnału w niedalekiej odległości w linii prostej, dzięki czemu mam praktycznie doskonałą jakość sygnału.

dla zainteresowanych podaję informacje o sprzęcie z którego korzystam: modem Huawei E3131, oraz antena ATK-10 13,5dBi - (http://www. cybertech.com.pl /p89, antena-atk-10-13-5dbi-kabel-fme-z.html).
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.