połączenie 4 kart SIM aero2 w jeden sygnał, a potem udostępnienie go poprzez wifi
#1

Razem z siostrą i rodzicami posiadamy 4 karty SIM aero2.

Czy jest jakiś sposób, aby te 4 karty SIM aero2 połączyć w jeden kanał i aby w ten sposób zwiększyć prędkość transmisji?

Może są jakieś sposoby, lub urządzenia pozwalające na realizację takiego pomysłu.

Bardzo często zdarza się, że nie wszyscy domownicy korzystają jednocześnie ze swoich kart SIM aero2.
Pomyślałem, więc, że jeśli istnieje sposób na to, aby połączyć (zsumować) przepustowość wszystkich 4 kart sim, wówczas mogłaby być szansa na to, aby zwiększyć przepustowość całej domowej sieci aż 4 razy.
W takim przypadku, cała sieć przechodziłaby przez jakieś urządzenie (może router wifi?) i wszyscy mieszkańcy mogliby korzystać z dużo szybszej sieci niż dotychczas.

Gdyby natomiast wynikłaby potrzeba, aby korzystać z Internetu w innej lokalizacji, można byłoby jedną kartę SIM wyjąć z takiego zestawu, a potem ją z powrotem wpiąć.

Ktoś mógłby napisać czy jest szansa na realizację takiego pomysłu?
Odpowiedz
#2

szansa na realizację pomysłu jest - router z obsługą modemów usb 3g + np. openwrt + hub aktywny usb + 4 modemy
(albo komputer z linuxem na pokładzie i wpięte do niego 4 modemy)

szansy na agregację ruchu czyli połączenie 4 łącz 0,5Mbps w jedno 2Mbps - wedle mojej wiedzy nie ma (agregację musi wspierać operator, z tego co wiem nie jest to możliwe w A2)
tj. żaden pojedynczy transfer nie może przekroczyć magicznej bariery 0,5Mbps, ale przy sprytnym rozdzieleniu ruchu możliwe jest uzyskanie 4 niezależnych od siebie transferów po 0,5Mbps czyli takie "pseudo 2Mbps"

aczkolwiek pomysł sam w sobie jest na tyle ciekawy, że jest wart realizacji - parę osób już wcześniej wspominało o planach realizacji podobnych pomysłów, ale jakoś nikt do tej pory nie pochwalił się sukcesem (ale nie śledzę na bieżąco wszystkich miejsc w internecie poruszających tematykę Aero2)
Odpowiedz
#3

pomysl jest tak trafiony, ze nafaje się na smiechu warte
Odpowiedz
#4

Generalnie tu i w innych miejscach opisałem co i jak, ponownie nie będę tego robił, ale przypomnę, że pełna agregacja ruchu wymaga użycia VPN i własnego serwera gdzieś w sieci.
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: / Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.