Ankieta: Czy uważasz że sprzedaż kart sim Aero2 za kwotę większą niż 20 zł winna być piętnowana? - Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
TAK
72.73%
8
72.73%
NIE
27.27%
3
27.27%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie Wyniki ankiety


Nielegalna sprzedaż kart Aero2 na Allegro - czas na piętnowanie
#1

Naszą misją na tym forum jest propagowanie bezpłatnego internetu Aero2. Jednak gdy widzę w portalach aukcyjnych sprzedaż kart Aero2 za kwotę kilkukrotnie większą od 20 zł jest to dla mnie już rzeczą którą warto byłoby piętnować bo gdy tego nie robimy to wiele osób będzie mówić że Aero2 jest za drogie. Osobiście zgłaszam każdą taką aukcję do BOK Aero2

Oto 3 aukcje które zwrócą na was uwagę:

Modem Huawei e3131 + karta sim > 239 zł (55 sztuk na sprzedaż)
http://allegro.pl/zestaw-darmowego-inter...13847.html

Karta sim > 145 zł (2 sztuki na sprzedaż)
http://allegro.pl/aero2-darmowy-internet...86100.html

Karta sim > 60 zł aukcja (1 sztuka na sprzedaż)
http://allegro.pl/aero2-karta-darmowy-in...18426.html
Odpowiedz
#2

AERO2 darmowy internet Polecam! - cena za kartę sim 119 zł
http://tablica.pl/oferta/aero2-darmowy-i...fb632;r:;s:

DARMOWY INTERNET Karta SIM Aero2 Ważna do 2016r. - cena za kartę sim 100 zł
http://tablica.pl/oferta/darmowy-interne...f9b1f;r:;s:

cdn...
Odpowiedz
#3

Ja niezbyt rozumiem, co was to obchodzi. Ktoś sprzedaje - jego sprawa, jego odpowiedzialność. Ktoś kupuje - jego sprawa, jego odpowiedzialność. To tak jak byś piętnował za sprzedawanie płyt z piratami na bazarku. Ktoś chce niech robi, przynajmniej próbuje zarobić trochę grosza. Nie rozumiem zazdrości polaków...
Odpowiedz
#4

(01/01/2013, 20:00)grzech1991 napisał(a):  Ja niezbyt rozumiem, co was to obchodzi. Ktoś sprzedaje - jego sprawa, jego odpowiedzialność. Ktoś kupuje - jego sprawa, jego odpowiedzialność. To tak jak byś piętnował za sprzedawanie płyt z piratami na bazarku. Ktoś chce niech robi, przynajmniej próbuje zarobić trochę grosza. Nie rozumiem zazdrości polaków...

Nie podoba mi się nabijanie w butelkę ludzi i sprzedawanie im Aero2 za kwotę kilkukrotnie wyższą niż cena podstawowa. Jak chce zarabiać niech dorabia sobie na pomocy w konfiguracji Aero2.

Kupując kartę Aero2 od kogoś traci się pomoc techniczną bo jak internet padnie to co dana osoba ma zrobić? Wywalić kartę? Bo jak napisze do BOK to oni automatycznie taką kartę zablokują jak stwierdzą że nie należy ona do właściciela.
Odpowiedz
#5

(01/01/2013, 20:12)greg79 napisał(a):  [quote='grzech1991' pid='5989' dateline='1357059607']
Kupując kartę Aero2 od kogoś traci się pomoc techniczną

To jest drobiazg Smile
Ale oficjalny wlasciciel karty zglasza po pewnym czasie w aero2 jej utrate i dostaje nowa a utracona podlega wylaczeniu Smile
I dopiero wtedy jest niespodzianka Smile
Odpowiedz
#6

(01/01/2013, 20:12)greg79 napisał(a):  Nie podoba mi się nabijanie w butelkę ludzi i sprzedawanie im Aero2 za kwotę kilkukrotnie wyższą niż cena podstawowa. Jak chce zarabiać niech dorabia sobie na pomocy w konfiguracji Aero2.

Kupując kartę Aero2 od kogoś traci się pomoc techniczną bo jak internet padnie to co dana osoba ma zrobić? Wywalić kartę? Bo jak napisze do BOK to oni automatycznie taką kartę zablokują jak stwierdzą że nie należy ona do właściciela.

Rozumiem, tu akuart masz rację. Ale i tak uważam, że to przyczepianie się na siłę. Dla mnie kolejny analogiczny przykład, ktoś jedzie 100km/h na ograniczeniu 80km/h. Dzwonisz na policję, że "naraża" życie innych?

"Cwaniactwo" jest, było i będzie. Nic nie poradzisz. A zajmowanie się takimi rzeczami powinno być w kwestii allegro lub aero2 - a nie naszej, userów.
Odpowiedz
#7

(02/01/2013, 13:20)grzech1991 napisał(a):  A zajmowanie się takimi rzeczami powinno być w kwestii allegro lub aero2 - a nie naszej, userów.

Sprzedaż polskiego wojskowego umundurowania jest prawnie zakazana. Dlaczego Allegro pozwala na sprzedaż nielegalnego towaru?

Idąc twoim tokiem myślenia podam ci zdarzenie - obecnie dzięki Allegro dostęp do urządzeń krótkofalarskich jest bardzo łatwy. Każdy może kupić sobie radiostację ale by nadawać w określonych pasmach trzeba mieć licencję. Wiele osób nadaje bez niej a więc łamie prawo. W zeszłym roku w Warszawie komuś się bardzo nudziło i nadawał w eter sygnał 1 KHz co blokowało wszystkie rozmowy. Myśląc jak ty można byłoby to zignorować bo po co karmić trolla?, niech Urząd Komunikacji Elektronicznej sam się tym martwi. No ale latem jest dobra propagacja i można nawiązać bardzo dalekie rozmowy. Jednak przez ten sygnał było to niemożliwe. Krótkofalowcy się wkurzyli i zaczęli na forach dyskutować o tym i pisać do UKE aż oni wkońcu odpalili wóz i namierzyli dowcipnisia.

Tak jest w Aero2. Usługa kosztuje 20 zł. Ludzie winni o tym wiedzieć. Bo prędzej czy później napisze tu na forum koleś że internet Aero2 mu nie działa i pisze do BOK Aero2 a oni mu nie odpisują. Mogą nie odpisywać z prostego powodu - osoba nie jest prawnym użytkownikiem Aero2. A przecież tu na forum pojawiają się ostatnio pytania osób spoza Warszawy i skąd mają karty Aero2? Wiele osób właśnie z takich kanałów jak Allegro bo ktoś im wyśle kartę i nie będą musieli się męczyć z niczym.
Odpowiedz
#8

Za własną głupotę się płaci (chodzi mi o drugą część Twojej wypowiedzi).

To jak działa państwo polskie, to inna kwestia. Ale my, obywatele za to działanie płacimy - czyli jakość usług (tutaj - państwa) powinna być wysoka i samo powinno o to dbać.
Odpowiedz
#9

Póki wszystko odbywa się legalnie - przez pośrednictwo i z odprowadzaniem podatków - nie mam uwag. Jeżeli to czysty obrót kartami uzyskanymi "na słupa" albo w inny równie porywający sposób - absolutnie jestem za piętnowaniem i zgłaszaniem administracji allegro. Zrobię sobie pewnego razu rajd kilkudniowy i opublikuję wyniki na blogu Smile
Odpowiedz
#10

greg79, dobrze prawisz, ktoś kupi na Allegro kartę BDI i myśli że wszystko będzie cacy, a jak karta zginie to na czyje dane wymieni? Bo na pewno nie na swoje.

Naiwność ludzka nie zna granic, bo Allegro oferuje, to trzeba kupić z nielegalnego zródła, bo szybko, nie trzeba czekać.

Sprzedający karty BDI nie zdają sobie sprawy, że sprzedana karta może być użyta do przestepstwa internetowego i wtedy nie kupującego się czepiają, tylko sprzedającego, właściciela prawnego karty SIM.
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: / Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.