Mońki / Podlasie /
#1

Witam wszystkich serdecznie. Temat dotyczy miejscowości Mońki a także okolicy i trasy Mońki – Białystok. Nadajniki w Mońkach umieszczone są w lokalizacjach – ul.Kościelna.57 i ul. al.Wojska Polskiego.47 muszę dodać że z lokalizacji ul.Kościelna.57 występowały kłopoty z połączeniem, test robiłem jakiś czas temu więc nie wiem jak to wygląda obecnie ,możliwe że już jest dobrze ale w 100% nie potwierdzam. Jadąc w kierunku Białegostoku zasięg jest niestabilny ale jest ,oczywiście są miejsca że sygnał jest słaby ale praktycznie utrzymuje się aż do miejscowości Knyszyn a w dalszym ciągu sygnał pokrywa się z miejscowością Dobrzyniewo Duże ul.Kościelna.5 ,później pozostaje już tylko Białystok. Można powiedzieć że trasa Mońki – Białystok jest już w zasięgu Aero2 z małymi wyjątkami ,test był przeprowadzany przy pomocy telefonu bez anteny zewnętrznej. Jeśli chodzi o okolice Moniek to nową lokalizacją jaka dołączyła do zasięgu Aero2 jest miejscowość Trzcianne ul.Mickiewicza. Dalsze nowe lokalizacje to : Krypno Kościelne 29 , Jasionówka Knyszyńska 22 , Korycin , Suchowola ul.3-go Maja.39 , Sztabin. Trasa w kierunku Ełku na dzień dzisiejszy nie ma zasięgu.Pozdrawiam
Odpowiedz
#2

(06/01/2013, 21:28)koko napisał(a):  Witam wszystkich serdecznie. Temat dotyczy miejscowości Mońki a także okolicy i trasy Mońki – Białystok. Nadajniki w Mońkach umieszczone są w lokalizacjach – ul.Kościelna.57 i ul. al.Wojska Polskiego.47 muszę dodać że z lokalizacji ul.Kościelna.57 występowały kłopoty z połączeniem, test robiłem jakiś czas temu więc nie wiem jak to wygląda obecnie ,możliwe że już jest dobrze ale w 100% nie potwierdzam. Jadąc w kierunku Białegostoku zasięg jest niestabilny ale jest ,oczywiście są miejsca że sygnał jest słaby ale praktycznie utrzymuje się aż do miejscowości Knyszyn a w dalszym ciągu sygnał pokrywa się z miejscowością Dobrzyniewo Duże ul.Kościelna.5 ,później pozostaje już tylko Białystok. Można powiedzieć że trasa Mońki – Białystok jest już w zasięgu Aero2 z małymi wyjątkami ,test był przeprowadzany przy pomocy telefonu bez anteny zewnętrznej. Jeśli chodzi o okolice Moniek to nową lokalizacją jaka dołączyła do zasięgu Aero2 jest miejscowość Trzcianne ul.Mickiewicza. Dalsze nowe lokalizacje to : Krypno Kościelne 29 , Jasionówka Knyszyńska 22 , Korycin , Suchowola ul.3-go Maja.39 , Sztabin. Trasa w kierunku Ełku na dzień dzisiejszy nie ma zasięgu.Pozdrawiam

Witam. Przy sprawdzaniu zasięgu ustaw filtr jak na załączonym obrazku i okaże się że w Mońkach nie ma Aero2 a to tłumaczy problemy z zasięgiem ponieważ najbliższa antena Aero2 jest w Białystoku.

[Obrazek: mokipodlaskie.jpg]

Uploaded with ImageShack.us
Odpowiedz
#3

Witam. Aero w Mońkach działa tak jak napisałem w poście, problemy polegają na tym że wszystko musi być dostrojone, plus zrobił kolejny ruch i odpalił na swoich nadajnikach Aero przed świętami w Roamingu, jeśli wiesz co to jest to znasz temat i jak zwykle są jakieś niedociągnięcia (z całej Polski napływają informacje że tam gdzie Aero jest w Roamingu połączenia się pogorszyły) i tak jak napisałem na al.Wojska Polskiego Aero działa bez problemów a zasięg aż z Białegostoku jest kolego niemożliwy troszkę wyobraźni ,jeśli masz kartę sprawdź, jeśli nie masz karty pożycz i sprawdź. Co do filtracji stacji na stronie BTS jak najbardziej wszystko jest wyświetlone zgodnie z lokalizacją wystarczy zaznaczyć tylko 850/900 UMTS Aero2 i tak jak podałeś wpisać miejscowość i masz jak na dłoni że Mońki mają dwa nadajniki + nadajniki okoliczne po pomniejszeniu mapy - Trzcianne ul.Mickiewicza. Dalsze nowe lokalizacje to : Krypno Kościelne 29 , Jasionówka Knyszyńska 22 , Korycin , Suchowola ul.3-go Maja.39 , Sztabin.

Ps.Widzę że nie jesteś z Moniek więc jak będziesz przejazdem sprawdzisz osobiście.
Odpowiedz
#4

(07/01/2013, 0:03)koko napisał(a):  Witam. Aero w Mońkach działa tak jak napisałem w poście, problemy polegają na tym że wszystko musi być dostrojone, plus zrobił kolejny ruch i odpalił na swoich nadajnikach Aero przed świętami w Roamingu, jeśli wiesz co to jest to znasz temat i jak zwykle są jakieś niedociągnięcia (z całej Polski napływają informacje że tam gdzie Aero jest w Roamingu połączenia się pogorszyły) i tak jak napisałem na al.Wojska Polskiego Aero działa bez problemów a zasięg aż z Białegostoku jest kolego niemożliwy troszkę wyobraźni ,jeśli masz kartę sprawdź, jeśli nie masz karty pożycz i sprawdź. Co do filtracji stacji na stronie BTS jak najbardziej wszystko jest wyświetlone zgodnie z lokalizacją wystarczy zaznaczyć tylko 850/900 UMTS Aero2 i tak jak podałeś wpisać miejscowość i masz jak na dłoni że Mońki mają dwa nadajniki + nadajniki okoliczne po pomniejszeniu mapy - Trzcianne ul.Mickiewicza. Dalsze nowe lokalizacje to : Krypno Kościelne 29 , Jasionówka Knyszyńska 22 , Korycin , Suchowola ul.3-go Maja.39 , Sztabin.

Ps.Widzę że nie jesteś z Moniek więc jak będziesz przejazdem sprawdzisz osobiście.

Witaj. Oficjalnie w bazie btsearch nie ma tych anten Aero2 w Mońkach - stąd moja mapa. W filtrze daj: Lokalizacje z bazy BTserach i twoje punty znikną. Nie twierdzę że zasięgu nie ma tam gdzie piszesz ale od tego jest strona BTsearch by dodać nowe BTSy a następnie ktoś po tobie zweryfikuje te dane i kolejni odwiedzający będą mieli 100% pewność że Aero2 u nich zadziała.

Polecam analizę danych źródłowych mapki: http://mapa.btsearch.pl/info/datasource Mówi on m.in. o tym że "Bieżący wykaz pozwoleń radiowych" zawiera listę pozwoleń radiowych i nie stanowi jednoznacznego spisu wszystkich fizycznie istniejących stacji bazowych w Polsce, co oznacza, że przedstawione na mapie lokalizacje nie odzwierciedlają zawsze stanu zgodnego z rzeczywistością.

Prowadzę wątek na tym forum (link w podpisie - od 17.11.2012 jest 1900 wyświetleń) gdzie jeżdżę samochodem po Polsce i sprawdzam realny zasięg Aero2 ponieważ punkt z mapy mnie nie przekonuje. Od wczoraj dostarczam użytkownikom obecnym i przyszłym pełne dane dotyczące odbioru Aero2 w sprawdzanych miejscach. Na podstawie tych informacji można stwierdzić czy można zamówić kartę SIM a czy dodatkowo zamówić także antenę. Podanie informacji skąd brany jest w danym miejscu sygnał Aero2 i podanie odległości w KM daje podstawę czy inwestycja w antenę zewnętrzną się opłaci by wzmocnić słaby sygnał.

Wczoraj odebrałem sygnał Aero2 z anteny pod Krakowem bez zewnętrznej anteny w miejscowości Wężerów i odległość wynosiła 19 KM w linii prostej a przecież teren w województwie małopolskim jest górzysty.

Okolice Białegostoku sprawdzę dopiero za 1-2 tygodnie. Niestety punktów do sprawdzenia przybywa mi z każdym dniem a czas z gumy nie jest.

Pozdrawiam
Odpowiedz
#5

Chciałem poinformować że drugi nadajnik na ul.Kościelnej.57 działa już prawidłowo, wszyscy którzy interesują się Internetem z aero mogą śmiało zamawiać kartę. Temat do zamknięcia. Pozdrawiam
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: / Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Ostatni post przez koko
01/11/2013, 22:05

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.