Konflikt adresów IP
#1

Witam po raz pierwszy. Co kilkanaście minut wyłącza mi się internet Aero2 i pojawia komunikat, że inny komputer w tej sieci ma taki sam adres IP jak ten komputer i żeby w tej sprawie zwrócić się do administratora sieci. Administrator sieci (Aero2)odsyła mnie do HP (laptop Presario CQ56), HP do administratora i tak w koło. Czy jest jakieś wyjście? Nadmieniam, że na komputerze się znam poniżej średniej.
Odpowiedz
#2

Jeśli aero nadaje IP po MAC u karty sieciowej to może ktoś losowo zmienił sobie MAC na taki sam jak twój i stąd takie cyrki.Zmień sobie w MAC-u jedna z ostatnich cyfr(0-9)/liter(A-F).
Odpowiedz
#3

Telefony (i modemy) GSM nie posiadają MAC-adresu, tylko IMEI, którego nie można ot tak sobie zmienić. Adresy IP nie są w Aero2 podawane według IMEI ani żadnego innego sposobu, tylko losowo.

Z pewnością MAC-adres karty sieciowej w komputerze nie ma związku z adresami przydzielanymi przez Aero2.

Dopóki Janusz nie opowie więcej, jak łączy się z internetem i Aero2, trudno będzie zdiagnozować problem. Obstawiam jednak, że szansa na przydzielanie już przydzielonych adresów IP przez Aero2 jest nikła.
Odpowiedz
#4

Dziękuję za zainteresowanie. Mam modem Huawei E 1752 z Orange w laptopie HP Presario CQ56. Internet działa bardzo dobrze, do momentu wyświetlenia się informacji o konflikcie IP. Wtedy muszę kilka razy próbować, żeby włączyć internet.
Odpowiedz
#5

Mam dokładnie ten sam komunikat. Pierwsze połączenie bez problemów. Komunikat o konflikcie IP pojawia się kiedy po 60 minutach ponownie łączę się z internetem.
Odpowiedz
#6

Przykre jest to, że administrator sieci lekceważy sobie problem.
Odpowiedz
#7

Skoro już tu jestem a mój problem okazał się za trudny, podzielę sie moim spostrzeżeniem gdyż jest dużo oglądających. Ponieważ dużo koresponduję, często zdarzało się, że po napisaniu długiego listu i namęczeniu się z poprawianiem pisowni (zawsze brakuje mi polskich liter), wciskam Wyślij i okazuje się, że mój kochany Aero2 już się wyłączył. Dostawałem drgawek, jednak czasem męczyłem się od nowa, ale najczęściej rezygnowałem z powtórnego męczenia się. Wpadłem na pomysł, żeby przed Wyślij zrobić zrzut ekranu. Teraz nie mam już problemu, przynajmniej nie muszę wymyślać treści od nowa. Może wpadłem na to jako ostatni, ale być może komuś się przyda.
Odpowiedz
#8

(01/08/2012, 20:48)Janusz1945 napisał(a):  Przykre jest to, że administrator sieci lekceważy sobie problem.

Znaczy sie Twojej domowej sieci ?
Bo problem praktycznie na 100% nie ma nic wspolnego z Aero2.

Nemo
Odpowiedz
#9

Cpt. Nemo. Miło mi, bo ja też jestem kpt. w st. spocz. Miałem zamiar zgłosić skargę na Aero2, ale skoro jesteś na 100%pewny, że to nie jest wina Aero2, to czyja? Aero2 włącza mi ciągle informację o konflikcie i rozłącza internet. Wiele informacji w necie wskazuje, że jest to wina operatora sieci. Jest to bardzo wkurzające i chyba zrezygnuję z Aero2. Pozdrawiam Janusz
Odpowiedz
#10

Nie wiem czyja to wina, nie znam konfiguracji Twojego komputera nie wiem czy jest w jakiejs sieci. No jak dla mnie to dostep do internetu jest zwykla usluga ktora nie koniecznie musi przydzielac adresy IP dla komputera. Komputerowi mozesz na sztywno przypisac jakies IP z puli adresow lokalnych, lub wlaczyc dynamiczne IP i wtedy sprawdzic co sie bedzie dzialo ? Tak ogolnie to przy polaczeniu z internetem istnieja powiedzmy trzy adresy IP:
IP - Twojego komputera z puli adresow lokalnych
IP - Bramki czyli Ip pod ktorym znajduje sie modem czyli "wyjscie w swiat" takze z puli adresow lokalnyh, oraz
IP - zewnetrzne przydzielane z puli adresow operatora i to jest to zewnetrzne

Teraz o konflikcie zewnetrznych IP nie wiem czy bylbys powiadamiany ?
O konflikcie wewnetrznych IP jak najbardziej, moze Twoj komputer ma IP ustawione na sztywno i ono konfliktuje z adresem bramki ?
Nie znam Twojego systemu wiec nie wiele powiem, ale bardziej mi to wyglada na problem z konfiguracja w komputerze niz w zewnetrznej sieci Aero2. Moze ktos tu potrafi Cie przeprowadzic przez system polecen typu Ipconfig, ktore pomoga cokolwiek wujasnic i zaradzic problemowi ? A jesli nie to laptop pod pache, modem w kieszen i wizyta w najblizszym sklepie lub serwisie komputerowym rozwiaze problem.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.