Konfiguracja routerów WiFi i MiFi do pracy w Aero2
#1

Wychodząc naprzeciw osobom mającym router WiFi i MiFi w tym wątku będę prezentować opisy jak te urządzenia skonfigurować do pracy w Aero2.

Jednocześnie proszę o nie zadawanie pytań w przypadku konkretnych modeli w tym wątku tylko napisać do mnie prywatną wiadomość a ja umieszczę opis konfiguracji wskazanego routera tutaj.

Router Huawei e586Bs-2

[Obrazek: huaweie586bs2.jpg]

Konfiguracja:

Otwieramy tylną ściankę, wyciągamy akumulator i wkładamy kartę Aero2. Składamy w kolejności odwrotnej z pominięciem obudowy tylnej. Włączamy komunikację WiFi w komputerze (stacjonarny, laptop, netbook). Włączamy router. Po 30 sekundach z listy dostępnych sieci WiFi w komputerze znajdujemy nasz router. Klikamy połącz i gdy zapyta o hasło wpisujemy to które mamy pod klapką zakrywającą baterię. W adresie przeglądarki wpisujemy: 192.168.1.1

Naszym oczom ukazuje się ekran. Logujemy się do panelu administracyjnego wpisując:

Nazwa użytkownika: admin
Hasło: admin

[Obrazek: 1konfige586bs2.jpg]

Kolejnym krokiem jest wejście w zakładkę "Ustawianie połączenia" a następnie "Zarządzanie profilem. Kolejnym krokiem jest kliknięcie przycisku "Nowy profil" na dole z prawej strony.

[Obrazek: 2konfige586bs2.jpg]

Wypełniamy jak na załączonym obrazku i na końcu klikasz guzik "Zapisz":

[Obrazek: 3konfige586bs2.jpg]

Przechodzimy do zakładki "Połączenie" i wybieramy opcje jak na załączonym obrazku a następnie potwierdzamy guzik "Zastosuj":

[Obrazek: 4konfige586bs2.jpg]

Przechodzimy do zakładki "Ustawienia sieci" i wybieramy opcje jak na załączonym obrazku na końcu klikamy guzik "Zastosuj":

[Obrazek: 5konfige586bs2.jpg]

Gdy sieć gsm Aero2 mamy skonfigurowaną to przechodzimy do konfiguracji sieci WiFi. Przechodzimy do zakładki "WLAN" a następnie "Podstawowe Usta. WLAN". Sieć WLAN włączamy. Wybieramy nazwę dla swojej sieci WiFi. Uwierzytelnianie 802.11 oraz tryb szyfrowania ustawiamy jak na załączonym obrazku. Ustanawiamy hasło dla naszej sieci. KATEGORYCZNIE NIE WPISUJMY: admin, imion czy słów typu: dom, kotek itp. Klikamy zastosuj. Po tej operacji komputer może stracić połączenie z naszą siecią. Wyszukujemy naszą nazwę, klikamy "połącz" a następnie wpisujemy nowo założone hasło.

[Obrazek: 6konfige586bs2.jpg]

Po zalogowaniu się do panelu administracyjnego wchodzimy w zakładkę "WLAN" a następnie "Zaawansowane ustawienia WLAN" i wybieramy opcje jak na załączonym obrazku a na końcu klikamy "Zastosuj":

[Obrazek: 7konfige586bs2.jpg]

Gdy sieć gsm Aero2 oraz sieć WiFi są skonfigurowane wchodzimy w zakładkę "System" a następnie "Zmień hasło" - hasło dostępowe do panelu administracyjnego do którego wchodzimy przez 192.168.1.1 Wpisujemy bieżące hasło jakim jest "admin" a następnie ustalamy własne hasło potwierdzając je ponownie i klikając "Zastosuj". Jeśli strona panelu administracyjnego nam się wyloguje do logujemy się ponownie używając nowego hasła.

[Obrazek: 8konfige586bs2.jpg]

Dla oszczędności naszego czasu w przyszłości utwórzmy sobie ustawienia całego routera tworząc kopię zapasową. Wybieramy zakładkę "System" a następnie "Konfiguracja". Klikamy guzik "Utwórz kopię zapasową" a następnie wskazujemy miejsce utworzenia pliku w naszym komputerze:

[Obrazek: 9konfige586bs2.jpg]

Na zakończenie restartujemy router zdalnie. Wybieramy zakładkę "Ponowny rozruch" a następnie klikamy guzik "Ponowny rozruch".

Router Huawei e586Bs-2 został skonfigurowany i od tej pory włączenie internetu ograniczać się będzie do włączania przycisku "POWER" w routerze.
Odpowiedz
#2

Jeśli chodzi o wi-fi sugeruję jednak takie ustawienia:

[Obrazek: 2815829.png]

Z bardzo prostego powodu, wi-fi w wersji N nie ma sensu wyłączać - tak pracuje tylko na jednym kanale (20MHz zapewne). Można było by wyłączyć dla kart intela, które mogą mieć z tym problem - ale sam testowałem, akurat z e586 karty intela działają aż miło. A wyłączenie wi-fi - co kto woli, tak to chyba trzeba wybudzać po pewnym czasie - a użytkowników ZTE to chyba denerwuje, ale tu pewien nie jestem.

Ten router ma jeszcze jeden dobry trik, da się skrócić w mieście czas łączenia z aero2 około dwukrotnie (ale zaznaczam, subiektywne doznania). Wystarczy wymusić 900MHz za pomocą TNI http://forum.jdtech.pl/Watek-wymuszanie-...ach-huawei
Odpowiedz
#3

(12/01/2013, 16:28)grzech1991 napisał(a):  Jeśli chodzi o wi-fi sugeruję jednak takie ustawienia:

Z bardzo prostego powodu, wi-fi w wersji N nie ma sensu wyłączać

Kurcze, człowiek się stara by założyć sensowny dział a tu zawsze znajdzie się ktoś komu coś nie będzie pasować i zacznie prowadzić dyskusję.

W jakim celu włączać tryb "n" skoro Aero2 daje ci maksymalnie 0,5 Mbps? Lepiej się czujesz jak w pasku zadań wyświetli ci 300 Mbps?
Odpowiedz
#4

Tylko wyrażam swoją opinię i nigdzie nie napisałem, że mi to nie pasuje Wink

A jaki jest sens wyłączać wi-fi n? Urządzenia od poziomu tłumienia automatycznie dobierają prędkość. Idąc tokiem myślenia "0.5mbps" to na cholerę Ci wi-fi g (54mbps)? Poza tym, nie muszę Ci pisać, że przy 20MHz działa tylko jeden kanał i nie da się uzyskać więcej niż 72mbps? Wi-fi n bardzo się przydaje do transferu plików pomiędzy urządzeniami Wink
Odpowiedz
#5

Te obrazki z napisem Forbiden są bardzo pomocne.

Może lepiej byłoby to opisać niż wstawiać screeny?
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: / Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Ostatni post przez jenas
05/05/2013, 12:21
Ostatni post przez cpt. Nemo
16/04/2012, 14:59

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.