Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

jedna antena i dwa modemy
#1

Witam, czy do jednej anteny (np. ATK-20) mogą zostać podłączone dwa modemy e3131 (z kartami SIM pod aero2)?
Odpowiedz
#2

Teoretycznie tak, w praktyce - nie ma to sensu.
Odpowiedz
#3

Ależ ma to sens... Jeżeli np. w jednym domu mieszka dwóch lub kilku odbiorców Internetu (np. oddzielne gospodarstwa domowe, nawet jednoosobowe lub dwie rodziny, itd.), przy czym każdy z nich dysponuje własną kartą Aero2 i z różnych względów nie może lub "nie ma ochoty" dzielić się dostępem do sieci (z własnej karty SIM) z sąsiadem, to taki układ - zamocowania jednej tylko anteny (np. ATK-20) na dachu budynku i podłączenia do niej dwóch (lub kilku) modemów - może okazać się optymalnym rozwiązaniem.

Dlatego ponawiam pytanie: w jaki sposób powinny być podłączone np. dwa modemy (E3131) do anteny kierunkowej, aby oba urządzenia, pracując równocześnie, zapewniały wystarczający dostęp do Internetu - jak w przypadku oddzielnej konfiguracji? Czy w tym celu byłby niezbędny jakiś "rozdzielacz" lub inne urządzenie. Czy poziom sygnału z anteny, przesyłany jednego lub kilku modemów jest taki sam? Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi i sugestie. Pozdrawiam.
Odpowiedz
#4

To nie ma sensu z powodu fizyki - straty i efekty działania dwóch nadajników na jednej linii. Obstawiam, że to nie będzie działało prawidłowo. Nadawanie przez jeden modem powoduje z pompowaniem odbiornika drugiego modemu dużą mocą - w sumie ciekawe, czym to by się skończyło poza przerwami i zawieszkami.
Odpowiedz
#5

Bardzo dziękuję za odpowiedź, o takie - jednoznaczne - wyjaśnienie właśnie mi chodziło. Miałem (niewielką) nadzieję, że istnieją tu jakieś rozwiązania (urządzenia) które, podobnie jak w przypadku telewizyjnych anten zbiorowych, stwarzają możliwość podpięcia większej liczby odbiorników (modemów) również do jednej anteny kierunkowej. Nie chcąc zagłębiać się (przynajmniej na początku) w temat dotyczący instalacji antenowych, liczyłem na to, że ktoś od razu rozwieje moje wątpliwości.
Odpowiedz
#6

Niestety w telewizji mamy tylko odbiór, a tutaj również nadawanie.
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: / Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.