Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Awaria Aero2 - LUTY 2014
#1

W związku z poruszanymi problemami na temat problemów z połączeniem dla woj.podkarpackiego, łódzkiego, łodzi i innych miast wspomnianych na forum skontaktowałem się z Aero2. Oznajmili że mają małe problemy i trwają prace nad przywróceniem stabilności połączenia z Aero2.

Ogólnie mówiąc "walczą" z awarią i mają przesłać oficjalny komunikat w sprawie awarii, więc jak tylko go otrzymam poinformuję Was o tym fakcie.
===========================================================
Z ostatniej chwili wprost z siedziby Aero2 : aktualizacja godzina 06.02.2014 12:25

Aktualnie w związku z gwałtownym nasileniem zakłóceń pasma 900MHz we wschodniej Polsce, użytkownicy Bezpłatnego Dostępu do Internetu z woj. podkarpackiego, lubelskiego, podlaskiego, świętokrzyskiego i wschodniej części mazowieckiego mogą napotykać utrudnienia w korzystaniu z Bezpłatnego Dostępu do Internetu. Mamy nadzieję, że niezależne od nas niedogodności wkrótce ustąpią.

Zgodnie z Regulaminem Aero2 zastrzega sobie w pkt. 3.7, iż nie gwarantuje przepustowości danych w momencie, gdy lokalne warunki techniczne przepustowości sieci nie będą na to pozwalały.

Aero2.


------------------------------------------------------


Od poniedziałku sieci HSPA+ P4 i Aero2 (czyli także Polkomtela), działające w pasmie 900 MHz, są mocno zakłócane przez ukraińską sieć CDMA. Downlink stacji CDMA zakłóca uplink HSPA+.

Jak informuje Aero2, sieć jest zakłócana na terenie województw: podkarpackiego, lubelskiego, podlaskiego, świętokrzyskiego oraz części mazowieckiego.

Aero2 i P4 zawsze mieli problem z ukraińską siecią CDMA, jednak od kilku dni zakłócenia bardzo nasiliły się. Jest to związane najprawdopodobniej ze zjawiskiem duktów troposferycznych, które potrafią wzmacniać sygnał odległych stacji. Zjawisko to wykorzystują często krótkofalowcy.================================================================

Aktualizacja 6Luty - godz: 7:45


Jak informuje nas Aero2 sprawa zakłóceń po przez przygraniczne nadajniki zagranicznych operatorów została zgłoszona już do UKE.

Potwierdza to w rozmowie Aero2:
(...) Tak, niektóre stacje bazowe znajdują się w paśmie przygranicznym. Obszary te z przyczyn niezależnych od Aero2 są mocno zakłócane przez ukraińskiego operatora. Sprawa zgłoszona w UKE (...)


Taką wiadomość otrzymałem od Aero2. Na bieżąco jestem z działem technicznym w kontakcie. O wszystkich informacjach które do mnie dopłyną będę Was informował.... 😊

😁 POMOC = LIKE 😁
Odpowiedz
#2

Na Podlasiu , Białystok , Siemiatycze , Areo bez zasięgu od 3 dni , na e maile nie odpisują ... Ciekawe ile to potrwa ... powinni udostępnić jakieś info w tej sprawie ...


Update 😊 Od 4 godzin w okolicach - Siemiatycze, Grodzisk , Ciechanowiec zasięg powrócił , internet śmiga jak powinien , miejmy nadzieje że już tak zostanie ..
Odpowiedz
#3

Coś im padło tylko czemu teraz akurat jak dostałem kartę. Zapraszam również do mojego tematu . A problem w moich okolicach. Ocyplu(pow.starogardzki.woj.pomorskie) ma równiez sieć plusa z której korzystam zasięg też skacze niekiedy użytkownicy nie są widziani w sieci mimo pełnego zasięgu.
Odpowiedz
#4

Czekam w dalszym ciągu na odpowiedź z działu technicznego Aero2. Więc proszę o jeszcze troszkę cierpliwości.

😁 POMOC = LIKE 😁
Odpowiedz
#5

W Tomaszowie Lubelskim nie było Aero od poniedziałku. Jakieś 30minut temu internet powrócił! 😁
Odpowiedz
#6

Temat został zaktualizowany.


Zapraszam do zapoznania się z pierwszym wpisem......

😁 POMOC = LIKE 😁
Odpowiedz
#7

W okolicy Mińska mazowieckiego nadal nie działa . Dokładnie w Dębem Wielkim. Cały czas mryga zielona kontrolka . Wcześniej jakoś działałomomentami. Teraz od 3 dni wcale
Odpowiedz
#8

A próbowałeś wyjść z domu z modemem?
Odpowiedz
#9

Tak. Bez zmian. Korzystałem z anteny zewnętrznej i wszystko bylo normalnie. Najdziwniejsze jest to ze Internet "dzialal" gdy nie bylo zasiegu,gdy wskoczyly 3,4kreski przestawalo. Tylko upload byl caly czas w dzialaniu.

W telefonie tez nie dziala.
Odpowiedz
#10

Korzystałeś z anteny zew? Czy gniazdo w modemie jest całe? Jeżeli się rusza choć trochę, to po modemie - trzeba je naprawić najpierw lub nowy modem.
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: / Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Ostatni post przez maskot
11/04/2014, 14:25
Ostatni post przez denox
03/01/2014, 9:47

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.