Aero2 w Bieszczadach.
#1

A dokaldniej w Solinie i w Polańczyku, czy ktoś z Was korzystał w tych miejscowościach z tego darmowego internetu ?
Według wyszukiwarki bts-ów z tego forum są dwa nadajniki, na górze zaraz obok zapory wodnej oraz na górze Jawor po przeciwnej stronie jeziora.

Zastanawia mnie czy jest jakaś szansa odbioru tego internetu w Polańczyku. Po linii prostej nie jest jakoś specjalnie daleko do przekaźnika na górze Jawor o ile nadajnik tam jest w ogóle. Z prawie każdego miejsca w miejscowości widać tę wieżę nadawczą.

No chyba, że jak ktoś na tym forum już wspomniał są to tylko "miejsca w których zarządca sieci może zamontować nadajniki, tj. ma zezwolenia, a tego nie zrobił, bo i po co jeśli już ma wymagane w przetargu 75%...

No i jestem ciekaw jak się to ma w innych miejscowościach w Bieszczadach, czy w ogóle są jakieś obszary, gdzie ten internet rzeczywiście funkcjonuje ?
Odpowiedz
#2

Te dwie stacje jeszcze nie dzialaja, byc moze w trakcie wakacji zostana uruchomione. Jeli chodzi o Bieszczady jest troche miejsc objetych zasiegiem (tzn. wiekszosc z widocznych pozwolen jest "czynna")
Odpowiedz
#3

A skąd wiadomo czy jest jakakolwiek szansa na uruchomienie tych dwóch stacji nadawczych aero2 ?

Albo inaczej pytając co stoi na przeszkodzie do ich uruchomienia ? Oczywiście jeśli wiadomo...
Odpowiedz
#4

Czy zmieniło się co kolwiek w kwestii zasięgu w tych miejscach ? Bo chyba wszystko na to wskazuje, że jak było tak jest nadal i niestety zapewne nie ma raczej szans na szybką zmianę tego stanu rzeczy...
Odpowiedz
#5

Szansa jest i to powinno się stac bardzo szybko (mowie o Solinie).
Odpowiedz
#6

Dzisiaj tak z ciekawości tak trochę od niechcenia zobaczyłem czy aero2 już działa w Polańczyku i tego posta napisałem już po podłączeniu się do wspomnianej sieci.

Tak więc jest już zasięg w Polańczyku, w Solinie pewnie również ale nie miałem jeszcze okazji sprawdzić. Internet działa dosyć dobrze, przynajmniej na razie nie ma na co narzekać tylko się cieszyć darmowym internetem i może kiedyś jeśli będzie oferowany płatny, lecz nie za drogi i w miarę szybki, ale jednak z nie za dużymi ograniczeniami w GB internet w tej sieci w miejsce darmowego obok powiedzmy takiego w technologii lte, to będzie być może warty rozważenia zamiast standardowego radiowego czy na kablu itp.

Mam przynajmniej taką nadzieję ... Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.