Aero na Podlasiu
#1

Witam. Chciałbym zamówić sobie kartę Aero2 jednak mam wątpliwości co do zasięgu. Mieszkam we wsi Osmołowszczyzna. Do najbliższego miasta Dąbrowa Białostocka mam ok. 6 km. Z tego co znalazłem to w Dąbrowie jest się zasięg Aero jednak chciałbym mieć pewość czy aby napewno wszystko u mnie będzie odbierało. Za każdą pomoc wielkie dzięki. Pozdrawiam. Kuba
Odpowiedz
#2

(30/12/2012, 22:01)kuba95 napisał(a):  Witam. Chciałbym zamówić sobie kartę Aero2 jednak mam wątpliwości co do zasięgu. Mieszkam we wsi Osmołowszczyzna. Do najbliższego miasta Dąbrowa Białostocka mam ok. 6 km. Z tego co znalazłem to w Dąbrowie jest się zasięg Aero jednak chciałbym mieć pewość czy aby napewno wszystko u mnie będzie odbierało. Za każdą pomoc wielkie dzięki. Pozdrawiam. Kuba

Z mapy wynika że w pobliżu twojej miejscowości są 4 nadajniki:

Dąbrowa Białostocka, Braci Łozowskich 5 - 3,5 KM
Sztabin - 16 KM
Suchowola, 3-go Maja 39 - 17 KM
Kopciówka, Uroczysko Biele - 12 KM

Zasięg UMTS 900 MHz to praktycznie ~25 KM z dobrze wykonaną instalacją antenową oraz ~15 KM na wbudowanej w modem antenie więc spokojnie zamawiaj kartę - Aero2 będzie u ciebie działać.

Koszt BDI (modem, karta sim) wynosi -> 80 zł modem Huawei e3131s-2 + karta sim Aero2 20 zł co razem daje 100 zł.
Odpowiedz
#3

Wielkie dzięki za pomoc greg79 Smile Jak już sobie zamówię to dam znać jak działa.
Odpowiedz
#4

(30/12/2012, 23:07)kuba95 napisał(a):  Wielkie dzięki za pomoc greg79 Smile Jak już sobie zamówię to dam znać jak działa.

Nie ma sprawy. Ja w najbliższym czasie wpadnę w twoje okolice i sprawdzę zasięg Aero2 osobiście.
Odpowiedz
#5

Mam takie jeszcze jedno pytanko bo widzę że jesteś obczajony w tym temacie :p Bo u mnie niedaleko postawili taki wielki wiatrak (do produkcji prądu oczywiście) i obawiam się że będzie zasięg gubiło. On stoi akurat na linii od mojego domu do nadajnika. I chciałbym wiedzieć jaką antenę byś polecił do tego modemu bo ja szczerze mówiąc cienki jestem w tym temacie.
Odpowiedz
#6

(30/12/2012, 23:31)kuba95 napisał(a):  Mam takie jeszcze jedno pytanko bo widzę że jesteś obczajony w tym temacie :p Bo u mnie niedaleko postawili taki wielki wiatrak (do produkcji prądu oczywiście) i obawiam się że będzie zasięg gubiło. On stoi akurat na linii od mojego domu do nadajnika. I chciałbym wiedzieć jaką antenę byś polecił do tego modemu bo ja szczerze mówiąc cienki jestem w tym temacie.

Kup modem jaki poleciłem - jest najlepszy praktycznie ze wszystkich dostępnych na rynku. Zamiast anteny kup sobie porządny przedłużacz USB 2.0 o długości 1 metra i wtedy modem zamontujesz na oknie a kablem doprowadzisz sygnał do portu USB. Masz przynajmniej 2 nadajniki Aero2 w okolicy więc nie obawiaj się że wiatrak zablokuje ci dostęp do BDI.
Odpowiedz
#7

Jeszcze raz dzięki za pomoc. Zrobię tak jak mi poleciłeś. Pozdrawiam.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.