Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Aero identyfikuje się jako PLUS (?)
#1

Od ubiegłego roku używam Aero na E585 i zastrzeżeń nie mam.
Namówiłem kilku znajomych na skorzystanie z ich oferty.
Ostatnio kolega kupił za moją namową E587 pochodzący z Orange (zdjęty lock)
Włożył kartę Aero odebraną kilka dni temu i co ciekawe na wyświetlaczu ma cały czas informację że jest podłączony do sieci PLUS.
Ja stojąc obok niego na swoim mam 26019.
Spotkaliście się z czymś takim?
Odpowiedz
#2

Ja używam aero2 w smartfonie i na wyświetlaczu od samego początku korzystania też mam PLUS
Odpowiedz
#3

Na pewno nie masz 260-19, tylko 260-17 (Aero2).
Posiadaczom kart o numerach powyżej 111725 faktycznie czasem nadajniki Aero2 deklarują się jako Plus, jednak to ciągle nadal nadajniki Aero2 (wiszące na masztach Plusa i nadające na jego potrzeby). Można to sprawdzić odczytując kod LAC (obszaru sieci komórkowej). Zwykle wskazuje on na liczbę powyżej 50000, czyli nadajniki Aero2.
Odpowiedz
#4

U mnie też jest PLUS i IMSI 26017........ 😋
Odpowiedz
#5

Obserwując sytuację z siecią Aero2 zastanawiałem się, jak zostanie zrealizowane odłączenie starszych kart Aero2. Możliwości było kilka: na przykład karty SIM mogły utracić uprawnienia do korzystania z usługi transmisji danych, albo mogły zostać odcięte całkiem od sieci i prawa do logowania się do sieci. Jednak rozwiązanie jakie zastosował operator jest… zaskakujące. Mianowicie sieć komórkowa o wyróżniku 260-17 znana powszechnie pod nazwą Aero2… przestała istnieć. Około godziny 3 nad ranem w Warszawie próba wyświetlenia listy operatorów kończy się zawsze wyświetleniem tylko czterech sieci: Plusa, Orange, Play i T-Mobile.

W ten właśnie sposób stare karty nie mają po prostu do czego się zalogować, a wszyscy użytkownicy Aero2 od dziś mogą działać jedynie w roamingu krajowym w sieci Plus. Jest to rozwiązane podobne do wykorzystanego przez Cyfrowy Polsat: tutaj karty SIM także posiadają własny wyróżnik 260-12, jednak działają jedynie w roamingu Aero2, a od niedawna także w Plusie. Teraz cała rodzina operatorów należących do grupy p. Solorza-Żaka została schowana pod parasolem sieci Plus i wyróżnikiem 260-01.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.